darkolivee@gmail.com

17 Şubat 2015 Salı

İzledim : Grinin Elli Tonu

Herkese Selam

Grinin Elli Tonu bildiğiniz üzere vizyona girdi, hafta sonu izleme imkanı bulduk. Kitabını yeni okuyup bitirmiş biri olarak, filmi bende hayal kırıklığı yarattı. (aslında filmin adı Grey'in elli tonu, fakat yanlış çevrilmiş grinin elli tonu olarak hafızalara yer etmiş :D )Filmde konu bütünlüğü yok, derinlik yok, cinsellik  ve lüks ile  filmi geçiştirmeye çalışmışlar. Kitaptaki Christian karakterinin özgün, baskın dominant bir karizması vardı, en azından filmde onu da yakalayamamışlar, zaten sahneler oradan oraya atlıyor, kitabı okumayan biri, orada geçen olayları yeterince anlayamaz zaten. 


Tamam kitapta geçen her şeyi en ince ayrıntısına kadar gösterecekler demiyorum elbette :) fakat hiç duygu yok, sahneler o kadar aceleciydi ki, gittikleri mekanlarda 2-3 dk ancak kaldılar. O Ana'nın hayatında ilk kez  yaşadığı sahnelerin duygusunu vermeden hoop diğer sahne, 1. yarı da içime fenalık geldi, eşimi çok ısrar ederek götürdüğümden hiç sesimi çıkarmadım fakat sıkıcıydı, eğer kitabı okuduysanız filmini izlemeyin derim, büyü bozulmasın :) 
Beni etkilemez, bana bişey olmaz, aslanım kaplanım :D kitaptaki kahramanları gözümde canlandıracağım diyorsanız gidin :D


Eleştirmenlerden de çok kötü puan almış zaten, gene de iyi bir gişe başarısı elde edecek gibi, nedeni erotizm her zaman satar :)

Bakalım karanlığın elli tonu da bu kadar aceleye gelecek mi, umarım beklentilerin üzerinde bir film olur da, ara kapanır :)))

Beyazperde.com yorumu 

Bir edebiyat öğrencisi olan güzel Anastasia Steele, çekici ve zengin bir iş adamı olan Christian Grey ile bir röportaj gerçekleştirir. Görüşmeye gittiğinde karşısında, tavırları ve çekiciliği ile baş döndüren bir adam bulur. Aşk ve ilişkiye biraz mesafeli duran Anastasia, bu zengin ve yakışıklı adamın cazibesine karşı koyamaz ve kendisini çekimine bırakır. Fakat hayatta her şeye karşı doyum noktasına ulaşmış olan Grey'in ilişki ve seks söz konusu olunca kimsenin bilmediği gizli sırları vardır. Genç kız karşısındaki adamla şehvetin bilmediği yollarına da sapacak mıdır?
E.L. James'in çok satanlar listesinden inmeyen aynı adlı romanından uyarlanan filmin yönetmenliğini Sam Taylor-Johnson üstlenirken, başrolleri Jamie Dornan ve Dakota Johnson paylaşıyor.

İyi Seyirler-İyi okumalar :)

Not: Çok yakında güzel bir çekiliş etkinliğim olacak beklemede kalın :)

Sevgiler
Darkolive