darkolivee@gmail.com

11 Temmuz 2014 Cuma

Anne Elbisesi ve Nar çiçeği Ayakkabılar...


Herkese Selam

Bu ara alışverişe fazla sarıdum yine, bir süre hiç birşey almak yok..
Post yapamıyorum bu ara farkındayım, ama bugün annemin 25 senelik elbisesini, küçük bir daraltma operasyonundan sonra giymemin şerefine, telefonumla çekilen resimleri yayınlamak istiyorum :)
Hafta sonu yeni aldığım nar çiçeği ayakkabılarım ve son zamanlarda elimden düşmeyen mint yeşili çantam eşlik ettiler bana :)


Bankacı Hatice teyze ya da fransız mürebbiye Angeline , görüntümden kayarak altına nar çiçeği ayakkabılar giymekte iyi yapmışım bence :D

 Elbise : Annemden (my diy)
Ayakkabılar Bershka
Çanta oasap.com

Mutlu Haftasonları
Sevgiler
Darkolive

10 Temmuz 2014 Perşembe

Hiç Adriana Lima kadar güzel hissettin mi? Hemen karar verme. Denemeden bilemezsin!

Hayatın boyunca birçok güzellik malzemesi kullandığını ve çok azından memnun kaldığını biliyoruz. Çünkü hiçbir güzellik malzemesi, içindeki doğal güzelliği ön plana çıkarmaz. Emin ol, hissettiğin kadar güzelsin! Veet olarak seni en güzel neyin hissettireceğini düşündük ve her duruma özel Veet ürünleri geliştirdik.

Adriana Lima’nın doğal güzelliğinden yola çıkarak, sana en az Adriana Lima kadar güzel hissetirmenin yollarını göstermek istedik. Doğadan gelen içerikleri, cilt tipine ve bölgesine göre farklılaşan seçenekleri ile her ihtiyaca hitap eden Veet, saatler süren epilasyon seanslarına anında çözüm sunarken, cildinin ihtiyacı olan bakımı da sağlıyor. Veet sayesinde, haftalar boyunca istediğin kıyafeti istediğin zaman giyebilirsin. Adriana gibi güzel hissetmen için, krem, sprey ve soğuk ağda bantlarından sana en uygun olanını seçmen yeterli.
Hayat bir defileyse, her an hazırlıklı olmalı. Tıpkı Adriana gibi. Doğal güzelliğini gönül rahatlığıyla sergileyebildiğin sürece, Adriana kadar güzel hissedeceksin!

Veet’ini seç, çünkü sen de en az Adriana kadar güzelsin.

Bir boomads advertorial içeriğidir.

9 Temmuz 2014 Çarşamba

İzledim: Transformers Altın Çağ...


Herkse Selam

Bu aralar eşim 15 günlük yıllık izinde olduğu için, olmadığı günlerin acısını çıkarıyoruz :)
Birlikte gidemediğimiz yapamadığımız, gezemediğimiz içimizde kalan yerlere sırayla gitme şansı buluyoruz :) (herkes biliyordur diye yazmadım ama eşim yaklaşık 7 aydır şehir dışında çalışıyor, ayda bir 1 günlüğüne gelebiliyor )
Hafta sonu kaptık oğlumuzu da üçümüzünde ortak zevki olan Transformersın son filmine gittik
Bu tarz film sevenler bilirler, görsel efektler konunun üstüne çıkar, konu zayıf kalır, görsel şölene doyarsınız bu filmde öyleydi...

İMDB den 6.4 almış ama bana göre bi 7,5 ğu hakediyordu, her ne kadar Megan Fox'un yokluğu hissedilsede :) güzeldi keyifli zaman geçirdim ben...

Konusu (beyazperde.com 'dan)
Autobot ve Decepticon'lar arasında yaşanan son savaşın ardından dört yıl geçer. Savaşta Chicago şehri yerle bir edilmiş ve binlerce insan öldürülmüş olsa da dünya ve insanlık büyük bir tehditten kurtulmuş olur. İnsanlık yaralarını sarmaya çalışırken Amerikan hükümeti de Autobotlar ile arasındaki ilişkiye iyice koparmış, hatta hayatta kalanları yok etmeleri için CIA'de özel bir birim dahi kurulmuştur. Teksas'ta kendi halinde bir tamirci olan Cade Yeager, eline geçen hasarlı bir kamyoneti, parçalarını satma umuduyla kabul eder. Ne var ki bu kamyonetin yaralı bir Optimus Prime'dan başkası olmadığını anlaması uzun sürmez. Optimus Prime'dan aldıkları sinyallerle yola çıkan CIA ajanlarıyla başının derde girmesi de çok yakındır. Cade Yeager bir şekilde Optimus Prime'ı Chicago'ya ulaştırmak ve diğer Autobotlar ile iletişime geçmesini sağlamak zorundadır. Zira dünyayı tehdit eden güçlü bir düşman yola çıkmak üzeredir. Optimus Prime ve Autobotlar, Cade Yeager başta olmak üzere kendilerine destek olan insan topluluğunun yardımıyla başlarına gelen en korkutucu düşmanla yüzleşmek zorundadır...
Ehren Kruger'ın senaryosunu kaleme aldığı, yönetmenliğini ise bir kez daha Michael Bay'in üstlendiği filmin başrollerinde Mark Wahlberg, Nicola Peltz ve Jack Reynor yer alıyor.Ege o kadar dikkatli izlemiş ki, filmde herkes için tehlike teşkil eden bir bomba var, eşimle onun hakkında konuşurken, ben ona kapsül demişim, ya o kapsül değil tohum, nasıl izledin anne deyince 10 saniyeliğine küçük bir şok yaşamış olabilirim :D


Keyifli Seyirler
Sevgiler
Darkolive

8 Temmuz 2014 Salı

Ninenin Ölmüş Eşine Mektubu...


Büyüklere nasıl davranılacağını öğretmek, elbet haddim değil, ama arada bir hatırlamakta  fayda var...

sevgiler


Son GÜNLERDE; bir surat bir surat ki GELİNDE, çayımı bile yarım dolduruyor BEY. Allah'tan KULAKLARIM ağır işitiyor da, duymuyorum ne söylediğini…! Ama yinede HİSSEDİYORUM..! Beni, bu evde galiba istemiyor artık. Hey gidi günler heeey…! 
OĞLUNU bilirsin, vur kafasına al lokmayı. İki ara bir derede ne yapsın…? ANA bu, atsa atılmaz; satsa satılmaz.Bana artık gizli gizli sarılıyor bey...! Dün akşam, UYURKEN öptü beni biliyor musun? Nasıl ağırıma gitti nasıl…! Artık AKİDE ŞEKERİDE getirmiyor. Hani dişlerim yok ya, güya yerken garip sesler çıkarıyormuşum da; çocuklar İĞRENİYORMUŞ benden. Yok; vallahi yalan bey, hiç yapar mıyım ben öyle şey..? 
GELİN; çocuklara masal anlatmamı da yasakladı. Üstelik seninle konuşuyormuşum diye, duvardaki resmini bir yere sakladı. Olsun, koynumdaki resminden haberi bile yok..! Yine de BEDDUA edemem bey, oğlumun karısı; torunlarımın anası o…! Geçenlerde üst KOMŞULAR geldi. Ne konuştuklarını duymayayım diye, kapıyı üstüme kilitledi. Duymadım, duyamadım; lakin hissettim.
 DÜŞKÜNLER EVİNE yatıracaklarmışönümüzdeki ay beni. Ne yalan söyleyeyim epey ağırıma gitti, epey…! Ha, SEN ne diyorsun bey..? Hani bir görünsen OĞLUNA…! Ne de olsa babasısın, seni dinler. Bu odada oturur, vallahi hiç dışarı çıkmam. Akide şekeri de istemem. MASALDA anlatmam artık çocuklara. Ne olur, AYIRMASINLAR beni bu evden. 
Yaşayamam, nefes bile alamam. Sana ait anılardan uzak ne yaparım ben, ne yaparım..? Şu camın PERVAZINDA hayalin durur, çekmecelerde el izin. BASTONUN hala duvarda asılı. İstemiyorlar beni artık, istemiyorlar hasılı...!HEY GİDİ GÜNLER HEY..!
Hani DİYORUM, bir çağırsan..!Yoksa, yoksa sendemi UNUTTUN beni bey…?